Saturday, April 20, 2024

Latest Posts

Τσάμπιονς Λιγκ: «Στραπάτσο» Γιουνάιτεντ, περίπατος της Μπάγερν

Η Μπαρτσελόνα στην αυλαία των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ ήθελε να ξεπλύνει την ντροπή από το περυσινό σαρωτικό 2-8 για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, αλλά η Μπάγερν με δύο γκολ του Λεβαντόφκσι (56΄, 85΄) και ένα του Μίλερ στο 33΄ θριάμβευσε εκ νέου μέσα στο «Καμπ Νου» με 3-0.

Στη Βέρνη, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε μόλις δύο σουτ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έγραψε ιστορία, όντας ρέκορντμαν συμμετοχών στο Τσάμπιονς Λιγκ, πιάνοντας στην κορυφή τον Ικερ Κασίγιας με 177 παιχνίδια. Το πρώτο, στο 13΄ της χάρισε το προβάδισμα, όμως η νωθρότητά της, σε συνδυασμό με την αποβολή του Γουάν Μπισάκα στο 35΄, έδωσε τη δυνατότητα στους Ελβετούς της Γιουνγκ Μπόις να ισοφαρίσουν στο 66΄ (Ενγκαμαλέου) και να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σιμπατσέου.

Σε ένα ματς με τέσσερα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, εκ των οποίων μόνο τα δύο εύστοχα, Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ ήρθαν ισόπαλες 1-1 (42΄ Ράκιτιτς – 22΄ Σούτσιτς). Στις άλλες αναμετρήσεις: Βιγιαρεάλ – Αταλάντα 2-2, Ντιναμό Κιέβου – Μπενφίκα 0-0, Λιλ – Βόλφσμπουργκ 0-0, Μάλμε – Γιουβέντους 0-3, Τσέλσι – Ζενίτ 1-0.

Σήμερα αγωνίζονται: Μπεσίκτας – Ντόρτμουντ, Σερίφ – Σαχτάρ, Ατλέτικο – Πόρτο, Ιντερ – Ρεάλ, Λίβερπουλ – Μίλαν, Μάντσεστερ Σ. – Λειψία, Μπριζ – Παρί, Σπόρτινγκ – Αγιαξ.

Για ενημέρωση με όλες τις τελευταίες ειδήσεις και ειδικές ανακοινώσεις.