Friday, April 19, 2024

Latest Posts

Σούπερ ήταν ο Αρης στο ΟΑΚΑ και 0-2 την ΑΕΚ

Ο Αρης ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ, καθώς επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και αποσπάστηκε στη «μάχη» για τη 2η θέση.

Ο ΠΑΟΚ άφησε δύο βαθμούς στην Τούμπα, καθώς παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ ο Ολυμπιακός δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον ΟΦΗ, επικρατώντας με 3-0 στο Φάληρο.

Η πιο μεγάλη νίκη του

Σούπερ Αρης, πέρασε από το ΟΑΚΑ επικρατώντας με 2-0 της κακής ΑΕΚ και έμεινε μόνος του στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έχοντας πλέον 42 βαθμούς, έναντι 40 της Ενωσης και του ΠΑΟΚ, ενώ αποσπάστηκε τέσσερις πόντους και από τον Παναθηναϊκό.

Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν στο 29΄, όταν ο Γκάμα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Δεληζήσης εκμεταλλεύτηκε την κακή αντίδραση του Νεντελτσεάρου και πήρε την κεφαλιά, για να ακολουθήσει νέα αδράνεια από τον Αθανασιάδη που έδωσε τη δυνατότητα στον Ρόουζ να γράψει από κοντά το 1-0 για την ομάδα της Θεσσαλόνίκης.

Ο Σίλβα ήταν αυτός που «σφράγισε» τη νίκη, όταν με σουτ στο 90ό λεπτό νίκησε τον Αθανασιάδη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Η Ενωση είχε την πιο καλή στιγμή της στο 70ό λεπτό, όταν ο Μαχαίρας με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Κουέστα.

Για ενημέρωση με όλες τις τελευταίες ειδήσεις και ειδικές ανακοινώσεις.