Thursday, April 25, 2024

Latest Posts

A.O ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΝ.ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 71-56

Με νίκη συνέχισε η Ανδρική ομάδα του Σπόρτιγκ κερδίζοντας με σκορ 71-56 την ομάδα των ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ παρουσιάζοντας δυο αγωνιστικά πρόσωπα.

Στο πρώτο ημίχρονο η πολύ κακή αμυντική λειτουργία σε συνδυασμό με την μεγάλη επιθετική αστοχία έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν ακόμα και με 18 πόντους διαφορά και παράλληλα να αποχωρεί και ο Κώστας Τσέλιος τραυματίας στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική με τον Νίκο Δέλγα και τον Θοδωρή Μιχαλόπουλο καθοριστικούς ,η ομάδα μας έριξε την διαφορά στους 8 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν διαφορετική με μεγάλη ενέργεια στην άμυνα και με τον Κυριαζοπουλο να βάζει μεγάλα καλάθια φέραμε το σκορ στα ίσια ,στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σεραφείμ Παπανογλου που με τρείς βόμβες των τριών πόντων ουσιαστικά τελείωσε το μάτς.

Επόμενο παιχνίδι την προσεχή Πέμπτη εκτός έδρας με τον Ευνικο.

Δεκάλεπτα 15-18,15-20,19-8, 22-10

Διαιτητές: Καρδαρης-Βελετζας-Κουτσος.

Α.Ο Σπόρτιγκ: (Ψυχογιοπουλος-Μπασεας)
Κοζιρεφ, Κυριαζοπουλος 10(2), Αντωνόπουλος 4, Φωτίου 8(1), Δέλγας 17(3), Τσέλιος 2, Βουλγαράκης 6,Πλεσιωτης, Καραμπατος 6,Μιχαλοπουλος 7(1), Παπανογλου 11(3) Μπατζακης.

Για ενημέρωση με όλες τις τελευταίες ειδήσεις και ειδικές ανακοινώσεις.