Thursday, May 2, 2024

Latest Posts

Γκολ & θέαμα από τα ποδοσφαιρικά γήπεδα

Αφεντικό της πόλης του Μάντσεστερ ήταν η Σίτι που έβαλε 6 γκολ στη Γιουνάιτεντ, με τους μπέμπηδες να γλυτώνουν το διασυρμό διαμορφώνοντας το τελικό 6 – 3 εις βάρος τους στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Θρίαμβος για τη Σίτι, «εφιάλτης» για τη Γιουνάιτεντ το μεταξύ τους ντέρμπι στο γήπεδο «Έτιχαντ» του Μάντσεστερ.

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν στο 8ο λεπτό με το γκολ του Φόντεν και συνέχισαν στο 34΄, όταν ο Χαάλαντ χωρίς αντίπαλο υπέγραψε το 2 – 0.

Ο Μαλάσια απομάκρυνε την μπάλα εντός εστίας, ο Γκουαρδίολα χοροπηδούσε και το μαρτύριο της Γιουνάιτεντ συνεχίστηκε.

Πριν λήξεο το ημίχρονο, έβαλε και ο Φόντεν δεύτερο γκολ και τέταρτο για την ομάδα του.

Στο 56’, το σουτ του Άντονι ήταν ανάσα παρηγοριάς για τη Γιουνάιτεντ, 4 – 1, ο Ρονάλντο ήταν στον πάγκο και το «πάρτι» συνεχίστηκε.

Ο Νορβηγός σκόραρε το 5 – 1 στο 64΄ υπό το βλέμμα του ευτυχέστατου πάτερα του, χατ τρικ για τον πρώτο σκόρερ της πρέμιερ λιγκ με 14 γκολ, χατ τρικ όμως και από τον Φόντεν και 6 – 1 στο 72′.

Ο Μαρσιάλ, αλλαγή του Τεν Χάαγκ, μάζεψε το σκορ στο φινάλε. Αρχικά μείωσε σε 6 – 2 στο 84′ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Για ενημέρωση με όλες τις τελευταίες ειδήσεις και ειδικές ανακοινώσεις.